Barn i Gaza på ett av våre tilbud om aktiviteter som gir en pause for barn som står midt i en veldig vanskelig hverdag

Tusen takk!

Og velkommen som SOS-fadder.


Du har nå gjort noe som betyr mye for barn som står alene i verden.

Takket være deg kan flere barn får vokse opp med omsorg, trygghet og stabile voksne rundt seg.

Du gjør en forskjell for de barna som trenger det mest!

Du er med på laget

Barn blir alene av mange grunner. Krig, fattigdom, sykdom og kriser kan rive familier fra hverandre. Derfor jobber vi både med å støtte familier før barn blir alene, og med å gi omsorg og beskyttelse når de allerede står uten trygge voksne. Du gjør dette mulig – Tusen takk!

Les mer om hva ditt bidrag går til her.

Dette går støtten din til

SOS-barnebyer jobber hver dag for at pengene kommer fram til de barna og familiene vi er til for. Derfor bruker vi 81 prosent på formålet, 18 prosent på å samle inn flere midler og kun 1 prosent på administrasjon.

En liten gutt sitter og ser utover ruiner i Gaza etter bombing, 2023. Fotograf: Salah Hosny
En liten gutt sitter og ser utover ruiner i Gaza, 2023. Fotograf: Salah Hosny

Slik jobber vi med barn
i krig og konflikt

Ingen barn er mer alene enn barn alene i krig og konflikt. Det tar liv og tvinger barn og familier på flukt. Foreldre blir drept. Barn blir alene. På flukt. I overfylte flyktningleirer.

Jente med mørkt hår i hestehale, hvit genser og jeans sitter en inngang uten dør. det er slitte murvegger rundt henne. Foto: Katerina Ilievska
Fattigdom er svært ofte en underliggende årsak til at foreldrene ikke klarer å gi barna sine god omsorg. Illustrasjonsfoto

Slik jobber vi med barn
som lever i fattigdom

En oppvekst preget av fattigdom får ofte store negative konsekvenser for barn på områder som utdanning, boforhold, fysisk og psykisk helse, rusbruk og sysselsetting.