CV-Cebu_3-smilende-jenter

Prosafe – fortsetter å engasjere seg

Prosafe er mangeårig bedriftspartner i SOS-barnebyer. Bedriften er en ledende eier og operatør av halvt nedsenkbare bolig- og servicerigger og flytende produksjonsskip.

Prosafe har finansiert byggingen av to familiehus i SOS-barnebyen i Bataan, Filippinene i tillegg til større bidrag til SOS-barnebyers arbeid i Brasil, Nigeria og Mexico. I flere år har Prosafe gitt penger til SOS-barnebyer istedenfor julegaver til ansatte og forretningsforbindelser.

Også de ansatte engasjerer seg. Mannskapet på Prosafe sin boligrigg Safe Scandinavia, som for tiden jobber på Valhallfeltet i Nordsjøen, har i år gitt overskuddet av sitt julelotteri kr 9.300, til SOS-barnebyer. Beløpet går til SOS-barnebyen i Bataan på Filippinene.